Diagnostyka palpacyjna i terapia Punktów Spustowych
Cel i Opis kursu
Czym różni się ten kurs Punktów Spustowych od innych? Większość szkoleń bazuje na znajdowaniu ich w brzuścach mięśni (najczęściej na podstawie Travel i Simons) i nie bierze pod uwagę szczegółowej diagnostyki przed opracowaniem poszczególnych Punktów. Może to skutkować rozluźnieniem stref odpowiedzialnych za stabilizację i w konsekwencji deregulację systemu mięśniowo powięziowego.
Na naszym szkoleniu Prowadzący uczą jak przed rozpoczęciem pracy ocenić wzorce ruchu ciała i jak szczegółowo zbadać tkankę (m.in. jej mobilność, konsystencję, komparatywność). Testy wzorców, palpacja i informacja zwrotna płynąca z ciała pacjenta wyznaczają czas, siłę i kierunek działania zastosowanych technik.
Prowadzący uwzględniają także typowe miejsca występowania punktów spustowych w konkretncych jednostkach przeciążeniowych, m.in. neuralgie kręgosłupa, łokieć tenisisty, phs, najczęściej występujące urazy kolan i stawów skokowych.
Bieżące posty i informacje nt. terminu szkolenia będą dostępne m.in. na facebooku: wydarzenie
Jak prowadzony jest kurs?
Kurs prowadzony jest metodą warsztatową, tak aby uczestnicy w jak największym stopniu mogli praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę. Kursanci pracują na konkretnych dolegliwościach (swoich lub pacjentów) i po przekazaniu treści przez prowadzącego, na bieżąco wychodzą naprzeciw kolejnym problemom posturalnym i napięciowym. Istnieje możliwość rozszerzenia kursu o praktykę z pacjentem.
dr Paweł Cyrek, mgr Sabina Chruściel i mgr Kuba Wojciechowski czerpią z własnego wieloletniego doświadczenia, jak i wiedzy klinicznej i sekcyjnej autorytetów w tematyce powięzi (C. i L. Stecco, R. Schleip, T. Myers), dla których diagnostyka mięśniowo-powięziowa jest nieodzowna do przeprowadzenia skutecznej terapii.
Umiejętności
- samodzielne diagnozowanie tkanek miękkich, jak i towarzyszących im wzorców postawy,
- wykonanie bezpiecznej i skutecznej terapii uwalniania mięśniowo powięziowego i punktów spustowych w sposób szanujący zasady ergonomii pracy,
- właściwy dobór autoterapii dla pacjentów.
Cena i czas trwania
Cena: 20 godzin dydaktycznych kursu to 1200 zł, dla osób studiujących/uczących się 1100 zł.
Data i miejsce
Tematyka
Więcej o kursie… Pobierz tematykę w formacie pdf
Prowadzący
dr Paweł Cyrek - pracuje z pacjentami, wykłada i szkoli fizjoterapeutów. W ramach przewodu doktorskiego badał jak aktywność fizyczna wpływa na wady postawy i próg wrażliwości bólowej kręgosłupa i miednicy. Był konsultantem w przedsiębiorstwach wychodzących naprzeciw chorobom zawodowym pracowników. Swoje kompetencje poszerzał w czasie licznych kursów prowadzonych przez nauczycieli z Polski i całego świata. Opinie pacjentów na stronie: ZnanyLekarz.pl
Twórca szkoleń dla fizjoterapeutów z zakresu punktów spustowych, propriorecepcji i terapii mięśniowo-powięziowej. Wykłada i uczy anatomii palpacyjnej oraz diagnostyki wad postawy na Akademii Krakowskiej.
Prowadzi szkolenia dla fizjoterapeutów z zakresu masażu tkanek głębokich, terapii powięziowej, wad postawy i treningu medycznego, m.in. we współpracy z CWB w Koszalinie, AthleticoMed w Bydgoszczy czy Medikos w Radomiu. Absolwent licznych krajowych i międzynarodowych kursów dokształcających.
Ceni czas z rodziną. W wolnym czasie uprawia tenis, pływanie, bieganie, trening funkcjonalny i treking. Lubi podróże do krajów nieprzesiąkniętych kulturą zachodnią.